Äntu järvede matk

Matka kava:
Teekond algab Sinijärve telkimisalalt, vaatleme Eesti kõige läbipaistvamaid järvi, mille oletatav läbipaistvus on 15 meetrit.
Külastame poetess Kersti Merilaasi lapsepõlve kodu, mis andis talle inspiratsiooni paljude luuletuste ja lühijuttude kirjutamiseks. Maja varemete juurde on peidetud “aare” (mitte geopeituse), mille leidmise vihjed on retkel osalejad saanud matka alguses, Sinijärve parklas.
Kui jõuame iidsesse eestlaste muinaslinna kohta, Punamäele, teeme puhkepausi. Teeme ümbruskaudsetest taimedest teed, tutvume erinevate tuletegemise vahenditega – alustades patareist ja lõpetades tulepulgaga.
Tagasi liikudes ületame Nõmme jõe, Linaleo järve ääres räägime elementaarsest elupäästvast esmaabist, kannatanu abistamisest ja võimalikest kandmisviisidest lähima abini.
Viimaks liigume tagasi Sinijärve laagriplatsile, kus valmistame lõkkepotis hilise lõunasöögi, milleks on makaronid konserviga.

Seekordne matk kujunes üpris rahvusvaheliseks. Lisaks kohalikele huvilistele olid veel matkalisteks Rakvere Filmifestivali vabatahtlikud Portugalist, Armeeniast, Ungarist ja Moldovast.

#Loodusretked