Laia maailma uudised – Ettevõtlusteatrite festival

Ettevõtlusteater MTÜ kutsus kõiki (ettevõtlus)teatrihuvilisi osalema II Ettevõtlusteatrite festivalil. Seekordne festival toimus veebis  ning julgustas noori ja nende juhendajaid katsetama loovuse ja innovatiivsusega nii ettevõtlikkuse, ettevõtluse  kui ka tehnoloogia valdkonnas. Festivalile laekus kolm suurepärast etendust.

Sõmeru Põhikooli 7. klassi õpilased osalesid festivalil etendusega, mille stsenaarium põhines karjääriõpetuse tunnis peetud õppekäigul Stora Enso Eesti AS Näpi saeveskisse.  Õpilasi juhendasid huvijuht Lemme Mäe, klassijuhataja Lea Salumets ja karjääriõpetuse õpetaja Merike Sõmermaa.

Rakvere Gümnaasiumi 3. a klassi õpilased unistasid julgelt ning nii valmis etendus “Julged unistused”, mille aluseks oli intervjuu Esteetika- ja Tantsukooli juhataja Merje Poomiga. Õpilasi toetasid Jana Sillajõe ja Kristi Reineberg,  etenduse monteeris Mare Kütt.

24. novembril 2015 püstitasid Rakvere ametikooli õpilased Rakvere keskväljakule värvilistest akendest valmistatud jõulukuuse. Ebatraditsiooniline kuuseinstallatsioon oli 12 meetri kõrgune ning selle valmistamiseks  kasutati taaskasutusjaamadest pärit vanu aknaid. Kokku kasutati taiese püstitamiseks 121 akent. Värvilise jõulukuuse seadsid etendusse “Ühe kuuse lugu” Rakvere näiteringi väikeKaRakTer noored ja andekad näitlejad, keda juhendas Ivo Leek.

Perioodil 26.09-03.10.2016 said kõik oma lemmiku poolt hääle anda aadressil www.ettevotlusteater.eu. Hääli kogunes üle 150. 29% hääletanutest valisid oma lemmikuks Rakvere Gümnaasiumi 3. a klassi etenduse “Julged unistused”, 34% hääletanutest andsid oma hääle Sõmeru Põhikooli etendusele ning kõige enam ehk 37% vastanutest valisid oma lemmikuks näiteringi väikeKaRakTer etenduse “Ühe kuuse lugu”.

Allikas MTÜ Ettevõtlusteatri artikkel.

#väikeKarakter